Upominki reklamowe – czas na świąteczną promocję

Upominki reklamowe

Upominki reklamowe

Święta Bożego Narodzenia są już naprawdę za pasem, a to oznacza, że firmy powinny uzbroić się w odpowiednią kampanię reklamową. Świąteczny okres to tzw. żniwa dla wielu firm, szczególnie tych działających w sektorze handlowym. Wtedy ludzie bardzo często zupełnie nie liczą się z pieniędzmi, kupują wiele rzeczy i tak naprawdę często nie patrzą nawet na jakość oraz cenę. Aby osiągnąć jednak sukces w tym krótkim okresie należy zabrać się za odpowiednią kampanię reklamową. Jest o co walczyć, ponieważ zyski firm w tym czasie nie raz są kilkukrotnie większe niż podczas kilku wcześniejszych miesięcy razem podsumowanych. Jeśli chcemy promować się w święta to warto zapewnić swoim klientom także dodatkowe upominki.Święta Bożego Narodzenia większości z nas kojarzą się naturalnie z rodzinnym spędzaniem czasu, choinką, kolędami, ale oczywiście także z prezentami. Lubimy dostawać prezenty, a firmy także mogą dawać tego typu rzeczy. Są to upominki reklamowe, które w wielu firmach rozdaje się przez cały rok, ale okres świąteczny tak naprawdę jest najlepszy na tego typu promocję. Upominek ma stanowić dodatkowy prezent dla naszych klientów. Zawsze jednak powinien być jakiś warunek otrzymania tego prezentu i na tym polega różnica między gadżetami reklamowymi.

Gadżety rozdaje się od tak za darmo, szczególnie te bardzo drobne. Upominki reklamowe to prezent będący nagrodą za skorzystanie z produktów lub tez usług danej firmy. Jeśli na przykład coś sprzedamy to upominek może być dołączony do zakupu w momencie, gdy na przykład klient zrobi zakupy na określoną sumę pieniędzy. Do tego wcale nie jest powiedziane, że upominek musi jednoznacznie wiązać się ze świętami.

Samo wręczanie prezentu ma już świąteczny charakter, a Upominki reklamowe powinny być dopasowane do naszej oferty. Jeśli na przykład sprzedajemy herbaty na wagę to upominkiem może być kubeczek, urządzenie do zaparzania herbaty i tego typu rzeczy. Każda firma powinna odpowiednio dopasować upominki do własnej działalności tak, aby stanowiły one ciekawą jedność.